İstanbul Yazılım Yöneticileri Zirvesinin ardından

Geçen Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz İstanbul Yazılım Zirvesi umuyoruz ki katılan herkese değer katmıştır.  Tüm konuşmacılarımıza değerli katkılarından dolayı tekrardan teşekkür etmek isteriz. Etkinliğe ait sunumları indirebilirsiniz.

Diğer sunumları zaman içerisinde buraya ekleyeceğiz. Şimdi gelelim etkinlikten karelere

Açılış konuşmasında Altuğ Altıntaş; kısaca kodcu.com 2012 faaliyetlerinden bahsetti.

İlk sunumu Mehmet Yitmen yaptı. Agile ve Scrum konusunda çok değerli bilgileri bizlere aktardı.

Daha sonra David Anderson Yalın (Lean) Yazılım geliştirme yönetimi ve Kanban kullanımını somut örneklerler aktardı.

 David Anderson, Kanban ile proje yönetiminin Microsoft’da 2004 yılından beri uygulandığını  belirtti.

Avea içerisindeki Agile süreç uygulamaları hakkında değer bilgiler veren Egemen Kurdoğlu’na tekrardan teşekkür ederiz. Özellikle büyük organizasyonlarda Agile prensiplerin nasıl uygulaması gerektiğine ait çok faydalı bilgileri bizlerle paylaştı.

YemekSepeti.com ‘dan Mert Öztekin; Agile Scrum yaklaşımının gerçek hayata uygulamasındaki  potansiyel problemlerden ve bu problemlere geliştirilen karşı önlemlerden gayet eğlenceli bir şekilde bahsetti. Sunumda izlettiği video salondaki herkesi çok beğenisini aldı.

Gökhan Güngör; Oracle firmasının Agile yaklaşımlara yardımcı olabilecek ürünlerin detaylarından bahsetti. Özellikle uygulama geliştirme  demo videoları ile örneklerini somut bir zemine sundu.

Fisun Eriş tüm organizasyonun çok güzel bir şekilde özetini bize sundu. Scrum but … yani Scrum’un tam olarak uygulanamadığı  noktalarda Kanban sisteminin devreye nasıl girmesi gerektiğine ait akılda kalıcı örnekleri bizlere paylaştı.

Etkinliğe ait videoları çok yakında kodcu.com adresinden yayınlayacağız. Bu etkinliği düzenlememizde emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website